Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia imienia Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim

Rok szkolny 2015/2016

Sprawozdanie z działalności Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2015/2016

 

W roku szkolnym 2015/2016 Samorząd Szkolny wraz z opiekunem zrealizował następujące zadania:

11 września 2015 - wybory opiekuna oraz składu Samorządu Szkolnego (Magdalena Bańkowska-Moskwa - opiekun, Hanna Toruńczak - przewodnicząca, Weronika Górska - zastępca, Maja Skwarek - skarbnik, Paulina Kochanowska)

 • 11 września 2015 - rozpoczęcie działalności Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem (opracowanie Planu Pracy Samorządu Szkolnego)
 • 16 września 2015 - spotkanie z Dyrektorem i zatwierdzenie planu pracy na rok 2015/2016
 • 14 października 2015 - organizacja Koncertu z okazji Dnia Edukacji Narodowej (muzyczne życzeniami od Samorządu Szkolnego, jak również słodki poczęstunek z okazji „Dnia Edukacji Narodowej” dla nauczycieli i pracowników szkoły)
 • 25 listopada 2015 - koncert Gramy na cztery ręce. prowadzenie, plakat.
 • 30 listopada 2015 - zorganizowanie  „Andrzejek”  sprzedaż ciasta oraz przygotowanie wróżb przez Samorząd Szkolny,
 • 9 grudnia 2015 - zebranie samorządu szkolnego z opiekunem
 • 4 grudnia 2015 - pomoc w organizacji Mikołajek dla dzieci
 • 16 grudnia 2015 - Kiermasz świąteczny "Świąteczna paczka dla schroniska"
 • 18 grudnia 2015 - koncert gwiazdkowy - występ przewodniczącej Hanny Toruńczak
 • 10 stycznia 2016 - WOŚP w galerii Manhattan - pomoc w organizacji i występy
 • 3 lutego 2016 - spotkanie samorządu szkolnego z opiekunem
 • 12 lutego 2016 - organizacja poczty walentynkowej
 • 16 maja 2016 - prowadzenie Konkursu fletowego
 • 18 maja 2016 - spotkanie samorządu szkolnego z opiekunem
 • 22 maja 2016 pomoc w organizacji, sprzedaż ciast, występy podczas "Święta ulicy Teatralnej"
 • 25 maja 2016 - pomoc w organizacji koncertu" Od duetu do kwintetu"
 • zapalenie znicza na grobie patrona W. J. Ciesielskiego
 • 22 maja 2016 - wyjście Samorządu szkolnego do kina.
 • ogólna pomoc w organizacji popisów, koncertów szkolnych i poza szkolnych, przygotowanie plakatów itd.

 

Opiekun Samorządu Szkolnego

 


Osiągnięcia klasy gitary w roku szkolnym 2015/2016

 

23.03.16 -  XV Szkolny Konkurs Interpretacji

 • II miejsce Adrian Bielas
 • III miejsce Jolanta Skrzyńska

 

28.04.16 -  XI Międzyszkolny Konkurs Gitarowy „Dzień z gitarą” Gorzów Wlkp.

 • I miejsce Joanna Lubawska
 • III miejsce Adrian Bielas,
 • wyróżnienie Jolanta Skrzyńska

 

 

19-20.05.16 - XV Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Strzelcach Krajeńskich

 • wyróżnienie Adrian Bielas

 

23.05.16 -  Majowy Konkurs Gitarowy na Akademii Sztuki w Szczecinie

 • wyróżnienie Joanna Lubawska

 

25.05.16 - Szkolny turniej „Od duetu do kwintetu”

 • Laureaci Dawid Bębenek, Alicja Derda

 

Tekst: Wojciech Pieczyński

 


WYCIECZKA DO POZNANIA

 

Dnia 1 czerwca 2016r. odbyła się wycieczka szkolna do Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W wycieczce uczestniczyło 45 uczniów z różnych klas. Organizatorem była Szkoła Muzyczna im. W. J. Ciesielskiego oraz Stowarzyszenie "TEATRALNA 8".

Głównym celem wyjazdu był spektakl - balet "Królewna Snieżka i siedmiu krasnoludków". Jedna z najbardziej lubianych przez dzieci bajek przedstawiona w formie baletu wzbudziła w widowni duże zainteresownie.

Nasi uczniowie byli zachwyceni! Najbardziej podobała im się gra świateł, taniec, zmieniające się sceny, dekoracje, muzyka oraz postacie piękne jak również przerażające.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po przedstawieniu.

 

Magdalena Bańkowska-Moskwa

 


Dzień ulicy Teatralnej

 

Sprawozdanie z obchodów „Dnia ulicy Teatralnej”

 

W dniu 22 maja 2016 odbyło się Święto ulicy Teatralnej. Szkoła Muzyczna miała zaszczyt być jednym z organizatorów razem z Teatrem im. Juliusza Osterwy, MDM, ZUO, PWSZ i salonem fryzjerskim „Migdal”.

 

Uroczyste obchody trwały od 16:00 do 20:00. Nasi uczniowie prezentowali się przed budynkiem Szkoły, gdzie występował chór i orkiestra szkolna pod dyr. p. Joanny Jedut-Jabłońskiej. Wykonywali znane przeboje muzyki rozrywkowej i poważnej. Jednocześnie na scenie głównej, która była usytuowana przed teatrem występowali nasi młodzi artyści prezentując różne klasy instrumentów.

Występowali fleciści z klasy fletu p. Izabeli Serpiny, pianiści z klasy fortepianu p. Ireny Hubiak, Anny Stawskiej i Raisy Obuchowej, zespół rytmiczny p. Joanny Stachrowskiej, akordeoniści z klasy p. Marka Zalewskiego, gitarzyści z klasy p. Wojtka Pieczyńskiego oraz wiolonczelistki.

Przez cały czas trwania obchodów Samorząd szkolny oferował pyszny  „muzyczny sernik”-szkolne ciasto firmowe, którego przygotowania podjęli się wspólnie rodzice.

 

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzicom i uczniom za zaangażowanie. Dzięki Wam „święto ulicy Teatralnej” było wspaniałym rodzinnym i artystycznym przeżyciem.

 

Magdalena Bańkowska-Moskwa

Marek Zalewski

 


Jubileusz zespołu smyczkowego Violinki

 

 
 
Dnia 9 VI 2016r. dziecięcy zespół smyczkowy "Violinki" obchodził jubileusz 10-lecia. Zespół prowadzi pani Grażyna Wasilewska, a działa przy Szkole Muzycznej I stopnia ul. Teatralna 8. Muzyków wspiera Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Gościem specjalnym był światowej sławy skrzypek jazzowy Adam Bałdych. Warto nadmienić, że jest on absolwentem Szkoły Muzycznej I stopnia przy ulicy Teatralnej w klasie pani Grażyny Wasilewskiej.

Święto jubileuszu rozpoczęło się warsztatami skrzypcowymi w Jazz Clubie ,,Pod Filarami′′, które prowadził Adam Bałdych. Była to wielka gratka dla uczestników warsztatów, którzy poznawali tajniki muzyki jazzowej oraz inne możliwości wydobywania dźwięku ze skrzypiec.

O godzinie 19:00 odbył się koncert. W pierwszej części grały dzieci z zespołu, a w drugiej wystąpił Adam Bałdych. Na zakończenie muzycy wspólnie zagrali "Skrzypka na dachu". Koncert prowadził nieoceniony propagator kultury i sztuki pan Marek Piechocki.


Sala Jazz Clubu wypełniona była po brzegi. Koncert zaszczycili swoją obecnością m.in. pani Ewa Hornik - Dyrektor Wydziału Kultury, pani Barbara Zajbert - Prezes ZNP, pan Stanisław Jaroszewicz - LSPSZ, pan Grzegorz Musiałowicz - radny Gorzowa Wlkp.

Zespół "Violinki" dziękuje wszystkim gościom koncertu i sympatykom zespołu. Szczególne słowa wdzięczności dla Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole za wsparcie finansowe oraz panu Bogusławowi Dziekańskiemu za umożliwienie organizacji tego koncertu.

Weszliśmy w następną dekadę działalności z nowym doświadczeniem, nadziejami na dalszy rozwój, nowymi wyzwaniami i większym zapałem do pracy.


Członkowie zespołu "Violinki"

 

SUKCESY PRZEŚLICZNYCH WIOLONCZELISTEK Z TEATRALNEJ 8

 

Po raz pierwszy w historii Szkoły Muzycznej I st. im. W.J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp., dwie uczennice z klasy wiolonczeli – Natasza Kowalska (kl. I c.6) i Maria Strzelecka (kl. II. c.6) podjęły się wyzwania reprezentowania naszej szkoły, chcąc pokazać swoje umiejętności w konkursach stricte wiolonczelowych. W słoneczny poniedziałek 23.05.2016 r. zawitały w Pyrzyckiej Szkole Muzycznej I st. wraz ze swoim pedagogiem (K. Cegielską) oraz pianistą Przemysławem Kojtychem, ponieważ odbywał się tam III Zachodniopomorski Konkurs Wiolonczelowo – Kontrabasowy.

Niewątpliwie było to bardzo ciekawe doświadczenie – dziewczynki miały okazje poznać i posłuchać swoich wiolonczelowych kolegów i koleżanek z innych szkół muzycznych np. ze Szczecina, Koszalina, Goleniowa, czy Kamienia Pomorskiego, występujących w I grupie obejmującej uczniów klas I-III cyklu 6-letniego, oraz I-II cyklu 4-letniego.

Natasza i Marysia były bardzo dzielne. Pomimo stresu, który towarzyszył młodym wiolonczelistkom w trakcie występu, starały się zagrać jak najpiękniej potrafią. Otuchy w trakcie gry dodawał im swoją grą p. Kojtych i tak wspólnymi siłami obydwie zostały docenione przez szanowne Jury uzyskując wyróżnienia. Pierwsze koty za płoty!:-)

Dziewczyny nie spoczęły jednak na laurach, ponieważ w tym samym tygodniu - w sobotę 28.05.2016 r. czekała je przesympatyczna wycieczka do Oleśnicy (woj. Dolnośląskie) a dokładniej XIV edycja Igraszek Wiolonczelowych – konkursu zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy specjalnie dla osób poznających tajniki wiolonczeli pierwszy bądź drugi rok. W spotkaniu tym brało udział 104 wiolonczelistów z takich miast jak: Kraków, Katowice, Wrocław, Częstochowa, Jeleniej Góra i wiele innych. Uczennice gorzowskiej szkoły muzycznej I st. czuły się na scenie już nieco pewniej niż w Pyrzycach i zagrały jeszcze ładniej. Natasza Kowalska otrzymała wyróżnienie I stopnia, natomiast Marysia Strzelecka wyróżnienie II stopnia – dla Marysi to już trzecie wyróżnienie w tym roku szkolnym – pierwsze otrzymała na V Szkolnym Konkursie Interpretacji!

Nataszy i Marysi należą się ogromne gratulacje, ponieważ godnie reprezentowały naszą szkołę. Ich systematyczna praca z instrumentem, sumienność, pracowitość i radość z gry na wiolonczeli została dostrzeżona i doceniona poza murami naszej szkoły. Podziękowania i gratulacje pragnę złożyć także Państwu Strzeleckim oraz Państwu Kowalskim – za trud, siłę, cierpliwość, mądrość i serce, które codziennie wkładają w wychowywanie swoich uzdolnionych córek. Szczególne podziękowania należą się p. Małgorzacie i Przemysławowi Kowalskim za pomoc w transporcie i obecność na konkursach, a także Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Muzycznej „Teatralna 8” na czele z Panią Prezes Izabelą Serpina za wsparcie finansowe. Gratuluję również organizatorom konkursów p. Joannie Kraszewskiej-Myce (Pyrzyce) oraz p. Robertowi Lewandowskiemu (Oleśnica) za miłe przyjęcie i możliwość uczestnictwa w tych pięknych wiolonczelowych wydarzeniach. Na pewno tam wrócimy!:-)

nauczyciel wiolonczeli

Katarzyna Cegielska

 


Koncert w Katedrze

Koncert w Katedrze

We wtorek 24 maja z okazji zbliżającego się „Dnia Matki” uczniowie i uczennice naszej szkoły wystąpili w  Katedrze.

W koncercie zatytułowanym „Do serca Matki” udział wzięli: chór i orkiestra szkolna, zespół rytmiczny, zespół saksofonowy oraz flecistka Hanna Jagiełło. Wykonawców przygotowały nauczycielki: p. Joanna Jedut-Jabłońska, p. Joanna Stachrowska, p. Justyna Głażewska i p. Izabela Serpina. Natomiast nad techniczną stroną występu czuwał p. Mariusz Smoliński. Na zakończenie koncertu wszyscy zgromadzeni zostali poproszeni do wspólnego zaśpiewania z chórem i orkiestrą pięknej majowej pieśni „Chwalcie łąki umajone”.

Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny wzruszył zebranych swą tematyką i wykonawstwem. Młodzi artyści otrzymali gromkie brawa oraz  nagrodzeni zostali słodkościami.

Niech fragment piosenki autorstwa księdza Lecha Gralaka będzie dopełnieniem życzeń  dla wszystkich mam.

Jest takie imię na świecie,

znane już dziecku małemu.

To imię najdroższe — Matka,

najmilsze sercu każdemu.

Mamo, kochana Mamo,

jak trudno mi myśl ubrać w słowa,

by miłość Twoją wyśpiewać,

ludzka niezdolna jest mowa.
                          

Przygotowała: Joanna Stachrowska

 


Konkurs z Kszałcenia Słuchu

Konkurs z Kszałcenia Słuchu

SŁUSZNY KONKURS

Już od kilkunastu lat Szkolny Konkurs z Kształcenia Słuchu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów z uwagi na nietypowy przebieg, osnuty nutą humoru, pełnej akceptacji, wzbogacający w elementarną wiedzę z zakresu  kształcenia słuchu i audycji muzycznych.

 We wtorek 19 kwietnia, punktualnie o godz.16 00  uczniowie i uczennice klas III-VI c.6 oraz II-IV c.4.  zebrali się w niewielkiej auli, by: „ W tanecznym nastroju” rozpocząć konkursowe zmagania.

W tym roku konkurs z kształcenia słuchu był bardzo „roztańczony”. Jego motyw przewodni to oczywiście taniec towarzyszący muzyce od wieków. Uczestników mile zaskoczył występ pary tanecznej, która z wdziękiem wykonała wiązankę tańców latynoamerykańskich.
 

Pierwsze zadanie to „Muzyczny koktajl” z dziewięcioma pytaniami dotyczącymi różnych rodzajów tańców istniejących w naszej kulturze, form muzycznych zakończony improwizowanym przez konkursowiczów rock and rollem. Zaowocował on pierwszymi punktami, które pilnie liczyło jury. Potem uczniowie pisali ze słuchu fragment szesnastowiecznej pawany. Oj, nie było łatwo! Interwały trzeba było odgadnąć z muzyki „na żywo”. Zabrzmiały: Polonez As-dur, Walc a-moll (Odgadnijcie, które to: jeden z sekundą wielką, a drugi z małą....) Złowieszczy tryton, który z upodobaniem powtarza F. Liszt w  „Après une lecture de Dante” odebrał punkty niektórym drużynom. 

Rytmy poszły dobrze, a metrum wybranych tańców odgadnięto błyskawicznie. Harmonia wydawała się być opanowana przez uczniów  perfekcyjnie, jednak grany przez saksofon drugi przewrót trójdźwięku durowego rozpoczynający fragment „Walca kwiatów” kompletnie niektórych zaskoczył. Tu teoria rozminęła się z praktyką, bo z budową trójdźwięków od podanego dźwięku w górę i w dół nie było problemu. 

Pytania z działu Metrorytmika w klasycznym obrazie ruchowym zaprezentowała najmłodsza grupa złożona z uczennic klasy III c.6. Przedstawiony schemat rytmiczny sprawił konkursowiczom nie lada kłopot i tylko jedna ze współzawodniczących grup zapisała go poprawnie.
 

Konkurs zakończył się soczystym rock and rollem zaśpiewanym przez uczennice klasy czwartej cyklu sześcioletniego. Na zakończenie dodam, że publiczność - oczywiście wszyscy uczniowie naszej szkoły - była zaskakiwana przez prowadzących tzw. pytaniami dla publiczności.

 

Jury złożone z nauczycieli Szkoły Muzycznej  w osobach:

 • p. Justyna Głażewska
 • p. Mateusz Dobrowolski
 • p. Marek Zalewski

podsumowując ilość zebranych punktów przez poszczególne drużyny wyłoniło zwycięzcę konkursu, którym okazała grupa „ZIELONA” osiągając 63,5 pkt. w składzie:

 1. Hanna Toruńczak    
 2. Melania Trocka  
 3. Natalia Kapszewicz 
 4. Jolanta Skrzyńska
 5. Bartosz Białogłowy 
 6. Oliwia Gredżuk 
 7. Kamila Antczak

 

Drugie miejsce zajęli „NIEBIESCY”, z liczbą 58 pkt. w składzie:

 1. Karolina Polańska  
 2. Weronika Miś  
 3. Piotr Kalembkiewicz 
 4. Alicja Korzeniewska
 5. Julita Kwiatkowska 
 6. Dawid Gidoła 
 7. Iga Dworczak

 

Na trzecie miejscu znalazła się grupa „CZERWONA” osiągając wynik 55,5 pkt., w składzie:

 1. Alicja Graf  
 2. Maja Skwarek  
 3. Iga Niekrewicz 
 4. Joanna Lubawska
 5. Paulina Kochanowska  
 6. Makary Sierpiński  
 7. Adam Krasnowski

 

Czwarte miejsce przypadło grupie „BIAŁEJ”, która zdobyła 50,5 pkt. , w składzie:

 1. Bartosz Pacześny 
 2. Alicja Derda  
 3. Wiktoria Radomska  
 4. Alicja Kruszewska
 5. Magdalena Cichoń  
 6. Konrad Kowaliński  
 7. Nina Załuska

 

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali MEDAL FINALISTY KONKURSU z KSZTAŁCENIA SŁUCHU oraz pamiątkowy dyplom. Dla pozostałych  miejsc przewidziano nagrody w postaci artykułów szkolnych (oryginalna gumka do mazania, komplet pisaków, szeroki ołówek z gumką). Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali słodkim batonikiem. Fundatorem wszystkich nagród było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej.

Podziękowania jak również miła atmosfera na sali, w której dominował duch współzawodnictwa i życzliwej zabawy zachęciły tegorocznych konkursowiczów jak i ich młodszych kolegów do przygotowań i pomysłów na następny rok.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za aktywny udział i przygotowanie do konkursu.

 

Zapraszamy za rok!!

 

Organizatorzy:

Jolanta Kępka

Joanna Stachrowska

 


VI Wiosenny Konkurs Fletowy

VI Wiosenny Konkurs Fletowy

dla uczniów szkół muzycznych I stopnia regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego

 

16 maja 2016r. nasza szkoła gościła uczniów, nauczycieli i akompaniatorów 24 szkół muzycznych regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego.

W przesłuchaniach konkursowych wystąpiło 62 uczestników, przygotowanych przez 29 nauczycieli szkół muzycznych:

 • Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Choszcznie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Strzelcach Kraj.
 • Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wschowie
 • Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wlkp.
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kołobrzegu
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szprotawie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pyrzycach
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Żarach
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Strzelcach Kraj.
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowej Soli
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gubinie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świebodzinie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Gryfinie
 • Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach
 • Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorzowie Wlkp.

W harmonogramie Konkursu były przesłuchania uczestników w czterech grupach, poczęstunek dla wszystkich gości oraz Wystawa fletów, przygotowana przez firmę Alec Musik i Pana Aleksandra Fojcika z Katowic.

Podczas wystawy fletowej można było spróbować gry na srebrnych i złotych główkach marki Azumi i  Altus oraz profesjonalnych, srebrnych fletach a także zakupić akcesoria i swoje wymarzone instrumenty, których ceny kształtują się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

W tym roku organizatorzy Konkursu przygotowali dla uczestników niespodziankę – Nagrodę Specjalną

srebrna główka do fletu, marki Altus

którą ufundował Pan Aleksander Fojcik i firma Alec Music

Czujemy się niezmiernie zaszczyceni obecnością tak licznej grupy flecistów, wybitnych pedagogów, wspaniałych pianistów-akompaniatorów i rodziców uczniów.

Bardzo dziękujemy za życzliwie słowa, dotyczące organizacji Konkursu.

 

Szczególne, serdeczne podziękowanie kieruję do pracowników naszej szkoły:

 • Pani Marii Strzałkowskiej
 • Pani Angeliki Ciuby
 • Pana Mariusza Gruszy
 • Pani Barbary Mądrawskiej
 • Pani Krystyny Psiarskiej

oraz nauczycieli

 • Pani Joanny Stachrowskiej
 • Pani Anny Stawskiej
 • Pani Raisy Obuchowej
 • Pani Magdaleny Bańkowskiej - Moskwy
 • Pana Wojciecha Pieczyńskiego
 • Pana Mariusza Smolińskiego
 • Pana Krzysztofa Ciesielskiego

 

Z wyrazami szacunku

Koordynator Konkursu

Prezes Stowarzyszenia „Teatralna 8”

Izabela Serpina

 


Koncert Fletowy

 

10 maja 2016r. w Państwowej szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach odbył się Koncert fletowy w wykonaniu uczniów klasy fletu Izabeli Serpiny. Zebrani usłyszeli utwory na flet i fortepian w wykonaniu:

Zofii Janiak – klasa I c. 6

Natalii Kapszewicz – klasa IV c.6

Weroniki Miś – klasa IV c.6

Hanny Jagiełło – klasa IV c.6

Mai Kawalec – klasa V c.6

 

Przy fortepianie towarzyszyła dziewczynkom Pani Magdalena Bańkowska- Moskwa.

Serdeczne podziękowanie Państwu Kawalec i firmie Mikrus oraz Pani Małgorzacie Jagiełło za transport do Słubic i pomoc w realizacji koncertu.

 


Edukacja z Mistrzem

Warsztaty Fletowe z dr hab. Magdaleną Pilch z Akademii Muzycznej w Łodzi

 

W piątek 29 kwietnia, uczennice klasy fletu Hanna Jagiełło i Natalia Kapszewicz wraz z opiekunem Izabelą Serpiną uczestniczyły w Regionalnych Warsztatach Fletowych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, nt. „Flet poprzeczny między renesansem i romantyzmem - budowa, brzmienie, zagadnienia wykonawcze”. Harmonogram warsztatów obejmował lekcje otwarte z uczniami szkół muzycznych I stopnia, prezentacje instrumentów imitujących flety z epoki Orlanda di Lasso Bacha, Haendla, Telemanna czy Mozarta, czyli od renesansu do klasycyzmu oraz wykład ukazujący sposoby interpretacji utworów muzyki dawnej.

Dla uczennic naszej szkoły, nie było to pierwsze spotkanie z formą warsztatów instrumentalnych, lecz poznanie instrumentów dawnych było wielką ciekawostką.  Dziewczynki mogły zagrać na fletach barokowych, posłuchać gry swoich rówieśników z innych szkół muzycznych oraz zaprezentować swoje umiejętności i wysłuchać cennych wskazówek do dalszej pracy.  

Składamy serdeczne podziękowanie dla Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Muzycznej I stopnia „Teatralna 8” za finansowe wsparcie naszego wyjazdu do Szczecina.

               

Nauczyciel klasy fletu

Izabela Serpina

 


Przedstawienie Jasełkowe

Przedstawienie Jasełkowe

 

JASEŁKA w KATEDRZE GORZOWSKIEJ

 

W piątek 8 stycznia br. dzieci i młodzież z naszej szkoły wystawiły Jasełka w Katedrze. Przedstawienie rozpoczęło się o godz. 1700

Pomimo niskiej temperatury, panującej w świątyni frekwencja wśród publiczności okazała się niemała. Na spektakl przybyli nie tylko parafianie, ale krewni i znajomi występujących dzieci, również z innych parafii i miejscowości.

Po powitaniu przez proboszcza Parafii Katedralnej ks. Zbigniewa Kobusa młodzi artyści rozpoczęli swój występ.

Słuchacze-widzowie mieli okazję przeżywania na nowo Tajemnicy Narodzin Jezusa, doznając wielu wrażeń poprzez recytacje, śpiew, taniec, niemal profesjonalną grę aktorską oraz piękne kostiumy i scenografię.

Nad całością czuwały panie: Joanna Jedut-Jabłońska i Joanna Stachrowska. Natomiast p. Mateusz Dobrowolski wzbogacił przedstawienie akompaniując chórowi.

Za swój występ młodzi artyści zostali nagrodzenie gromkimi owacjami oraz słodką niespodzianką.

Na zakończenie występu dzieci śpiewem złożyły wszystkim życzenia: „zdrowia, szczęścia winszujemy na ten Nowy Rok”.

W miłej i pogodnej atmosferze przybyła publiczność opuszczała progi Katedry Gorzowskiej, zabierając ze sobą duchowe przeżycie oraz uwiecznione na kamerze i w aparacie fotograficznym Przedstawienie Jasełkowe.

 

Przygotowała: Joanna Stachrowska