Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia imienia Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim

Rok szkolny 2017/2018

KONCERT PODSUMOWUJĄCY OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

 

20 czerwca 2018, dzięki uprzejmości dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska pana Mariusza Wróbla, gościliśmy w sali kameralnej, aby zaprezentować koncert podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018.

 


Mówienie Herbertem

 

Dawid Bębenek uczeń pana Wojciecha Pieczyńskiego, uświetnił swoim występem Konkurs na interpretację utworów Zbigniewa Herberta pt. "Mówienie Herbertem", który zorganizowała dnia 2 czerwca 2018 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego.

 

 

Prezentujemy zdjęcie autorstwa pana Kazimierza Ligockiego udostępnione przez WiMBP.

Brawo Dawid.

 

Gorzów oczami dziecka. Cztery pory roku w muzyce.

 

W roku szkolnym 2017/2018 społeczność naszej szkoły zrealizowała projekt edukacyjny gorzowskich przedszkoli pod nazwą "Gorzów oczami dziecka”.
Projekt został przeprowadzony przez panią Justynę Głażewską i pana Wojciecha Pieczyńskiego we współpracy ze wszystkimi nauczycielami naszej szkoły.
Jesteśmy niezmiernie dumni z prezentacji naszych wspaniałych artystów a także uradowani współpracą z miejskimi placówkami edukacyjnymi, która zaowocowała innymi projektami.

 


Koncert w Kawiarni Gastronomika

 

W marcowe wtorkowe popołudnie (06.03.2018 r.) w Kawiarence Gastronomicznej na Wełnianym Rynku odbył się koncert pod tytułem „W marcu jak w garncu”.

Zgodnie z tytułem wykonawcy przygotowali istną muzyczną mieszankę- tak zróżnicowanego koncertu Kawiarenka jeszcze nie słyszała.

Uczniowie klas saksofonu, fletu poprzecznego, fagotu oraz trąbki zaprezentowali swoje umiejętności wykonując przeróżne kompozycje, od solowych, po takie z towarzyszeniem fortepianu a nawet wokalno-instrumentalne. Publiczność jak zwykle dopisała, brakowało miejsc siedzących, a zadowoleni goście raczyli się pyszną kawą oraz ciastem czekoladowym.

Naszym wspaniałym młodym muzykom towarzyszyła przy pianinie Pani Ludmiła Ulijanicz. Koncert przygotowały Panie Olga Olszewska, Joanna Karłowicz, Aleksandra Bańkowska oraz Justyna Głażewska.

Koncerty w Kawiarence należą do jednych z najbardziej lubianych przez naszych uczniów - zawsze chętnie tam wracają.

Justyna Głażewska

 


PREZENT DLA SZKOŁY

W piątek 01 czerwca br. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie...

 

Pan Igor Andruch w imieniu rodziców naszych młodych perkusistów przekazał na ręce pana Irka Budnego akcesoria muzyczne o wartości 1000zł.

Wspaniałym gestem było także ufundowanie przez pana Igora Andrucha werbla, który wzbogacił instrumentarium klasy perkusyjnej.

Dziękujemy!!! 

 


I Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy

W piękną słoneczną środę dnia 23 maja 2018 r. w Sali Kameralnej naszej szkoły miało miejsce szczególne wydarzenie - pierwszy w historii Gorzowa Międzyregionalny Konkurs Wiolonczelowy dla uczniów szkół muzycznych I st. z regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego. Ilość chętnych do tej wspaniałej muzycznej rywalizacji mile zaskoczyła organizatorów (około 40 uczestników!)

Do usłyszenie i zobaczenia!

Katarzyna Cegielska

 


VII Międzyregionalny Konkurs Fletowy

 

PREZENTACJE TALENTÓW I ZMAGANIA KONKURSOWE
 

16 maja 2018 r. odbył się VII Międzyregionalny Konkurs Fletowy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego skierowany do uczniów szkół muzycznych I stopnia. W zmaganiach konkursowych wzięło udział blisko 70 uczestników - uczniów, nauczycieli i akompaniatorów. Przesłuchania konkursowe odbyły się w auli naszej szkoły, a koncert laureatów w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej.

 

 


Sukces Wojciecha Dąbrowskiego w Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym

 

Wojtek wśród najlepszych w Europie.

W piatek, 13 kwietnia br Wojciech Dąbrowski, uczeń Pani Justyny Głażewskiej zyskał uznanie Jury i zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym. Konkurs odbywał się we Wrocławiu, w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego.

Wojtokowi towarzyszyła przy fortepianie Pani Ludmiła Uljanicz.

To już trzeci dyplom naszego saksofonisty w tym roku szkolnym.

Ogromne brawa i gratulacje.

 

Szkoła Muzyczna dla Miasta - Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległości

Szkoła Muzyczna dla Miasta - Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległości

 

19 marca 2018r. świętowaliśmy imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zorganizowało spotkanie przy pomniku Marszałka i koncert przygotowany przez naszą szkołę w sali audytoryjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie oraz szereg wydarzeń pod nazwą "Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległości".

 

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pani Barbary Krupeckiej

 


Sukcesy ucznia klasy saksofonu

Wojciech Dąbrowski, uczeń klasy saksofonu pani Justyny Głażewskiej został zwycięzcą dwóch marcowych konkursów:

  • zdobył I miejsce podczas XXVI Poznańskiego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych zorganizowanego przez Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza i Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
  • zdobył I miejsce w V Lubuskim Forum Klarnetowo - Saksofonowym w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim.

Serdeczne gratulacje dla naszego wyjątkowego duetu - młodego mistrza i wspaniałego pedagoga.

Brawo!!!

Gratulacje dla Michasi Turek, uczennicy klasy I za odwagę i piękną grę na poznańskim konkursie

 

III Zachodniopomorski Turniej Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Szczecinie

Duet fletowy nagrodzony


Natalia Kapszewicz i Weronika Miś otrzymały wyróżnienie podczas III Zachodniopomorskiego Turnieju Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Szczecinie.

Flecistkom towarzyszyła przy fortepianie pani Raisa Obuchowa.

Serdeczne gratulacje dla pani Olgi Olszewskiej i jej uczennic

 

IX Zielonogórskie Spotkania Wiolonczelowe

WIOLONCZELISTKA NAGRODZONA

Natasza Kowalska, uczennica pani Katarzyny Cegielskiej otrzymała wyróżnienie podczas IX Zielonogórskich Spotkań Wiolonczelowych. Przy fortepianie towarzyszyła młodej artystce nasza niestrudzona akompaniatorka pani Raisa Obuchowa.

Jest to kolejnych sukces tej wspaniałej wiolonczelistki. W ubiegłym roku Natasza stanęła na podium IV Zachodniopomorskiego Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego w Pyrzycach.

Gratulujemy Nataszy, jej rodzicom oraz pani Kasi, której troska o rozwój talentu przynosi tak wspaniałe owoce.

 

Warsztaty artystyczne z pisarką Katarzyną Campbell

Warsztaty artystyczne z pisarką Katarzyną Campbell

 

29 stycznia br w ramach cyklicznych spotkań Klubu "Na Zapiecku" odbyła się zabawa skierowana do najmłodszych uczniów naszej szkoły pt. "Bajkowy Świat Campbell" - warsztaty balonowe i mydlarskie, rozwijające zdolności manualne, kreatywność i wyobraźnię dzieci - elementy niezbędne przy odtwarzaniu utworów muzycznych.

Serdecznie podziękowania dla pani Katarzyny Cambpell za rozradowanie naszych milusińskich oraz dla pani Barbary Schroeder za organizację spotkania z tą wyjątkową osobą :-)

Dziękujemy rodzicom za wspaniały oddźwięk i przyprowadzenie dzieci na to spotkanie :-)

http://nazapiecku.com/?p=2774

 


Regionalne Warsztaty Fletowe

z dr hab. Urszulą Janik

 

18 i 19 stycznia br gościliśmy w szkole wybitną flecistkę i pedagoga dr hab. Urszulę Janik, solistkę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej oraz profesora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, która poprowadziła Regionalne Warsztaty Fletowe dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia regionu lubuskiego.

Podczas dwudniowych warsztatów odbyły się indywidualne lekcje otwarte z panią profesor, wystawa i prezentacja fletów przygotowana przez pana Andrzeja Jarmułę, właściciela firmy Jarmuła Music oraz koncert zorganizowany przy współpracy z firmą Yamaha i salonem muzycznym FAN w Szczecinie. Podczas koncertu flecistce, pani Urszuli Janik towarzyszyła dr hab. Joanna Kaczmarska-Bieżyńska, pianistka, kameralistka, wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

 


Noworoczny koncert klasy wiolonczeli

 

W zaśnieżony wtorek 17 stycznia 2018 r. o godzinie 16:30 w Sali Kameralnej szkoły odbył się Koncert Noworoczny klasy wiolonczeli p. Katarzyny Cegielskiej. Była do wspaniała okazja do celebracji postępów w grze młodych artystek słyszalnych z popisu na popis. Uczennice: Wanessa Dąbrowska, Wiktoria Jagiełło, Natasza Kowalska, Maja Rojek i Maria Strzelecka, prezentowały repertuar, który pod czujnym okiem swojej nauczycielki szlifowały od początku I półrocza.

Dzień ten zostanie zapamiętany w szczególności przez 6-letnią Maję Rojek, dla której był to pierwszy publiczny występ w roli wiolonczelistki. Maja przy fortepianowym akompaniamencie swojej „pani od wiolonczeli” wykonała w pięknym stylu aż dwa utwory.

Trzymamy kciuki za uczennicę klasy III c.6 - Nataszę Kowalską, która w trakcie koncertu zagrała repertuar, który wykona na IX Zielonogórskich Spotkaniach Wiolonczelowych w sobotę 3 lutego 2018r. - I cz. Sonaty C-dur J-B. Brevala oraz Scherzo Carla Webstera.

Na pewno cała klasa wiolonczeli wraz z rodzicami będzie przemiło wspominać odwiedziny i gościnny występ Pauli Taran – pierwszej w historii naszej szkoły absolwentki klasy wiolonczeli! Paula, sprawiłaś wszystkim ogromną radość swoją obecnością i grą. Trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój, życzymy wiele siły i cierpliwości w dążeniu do obranych celów. Pamiętaj, że na „Teatralnej 8” jesteś zawsze mile widziana.

Koncert ten był niewątpliwie świętem także dla rodziców występujących instrumentalistek. Sukcesy uczennic są owocem ich ogromnego poświęcenia, cierpliwości, dobrej organizacji życia i logistyki oraz stałej współpracy z nauczycielem. Gratuluję zatem i wiolonczelistkom i ich rodzicom oraz życzę zdrowia i pomyślności w 2018 roku. Dziękuję za udostępnienie zdjęć z koncertu Panu Przemysławowi Dąbrowskiemu oraz Panu Przemysławowi Kowalskiemu.

Katarzyna Cegielska

 


Wiolonczelistki w Flharmonii

 

W piątek 15 grudnia 2017 r. w Filharmonii Gorzowskiej miała miejsce prawdziwa uczta wiolonczelowa, a to za sprawą występu wyśmienitego wiolonczelisty, solisty, kameralisty i pedagoga, profesora Tomasza Strahla. Na koncert symfoniczny pod tytułem „Wiolonczela z charakterem” z chęcią wybrały się uczennice naszej szkoły: Wanessa Dąbrowska, Zuzanna Dąbrowska, Maria Strzelecka, Natasza Kowalska, Julia Kiszewska oraz Maja Rojek wraz z nauczycielem wiolonczeli p. Katarzyną Cegielską.

Pierwszym punktem programu była Elegia na wiolonczelę i orkiestrę Mikołaja Góreckiego, zadedykowana właśnie Tomaszowi Strahlowi. Zachwycająca kompozycja złożona z tematu i siedmiu wariacji charakteryzowała się pięknym współbrzmieniem instrumentu solowego z kwintetem smyczkowym. Następnie wybrzmiał słynny I Koncert wiolonczelowy C-dur Józefa Haydna, uwielbiany przez wiolonczelistów i melomanów na całym świecie.

W trakcie przerwy odbył się koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu Gorzowskiego Chóru Kameralnego Cantabile pod kierunkiem Jadwigi Kos. Różnorodność oraz wspaniała ekspresja wykonawcza zdumiewała publiczność gromadzoną w holu Filharmonii.

Druga część koncertu była już typowo symfoniczna - orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Czesława Grabowskiego wykonała jeden z najpopularniejszych utworów autorstwa Sir Edwarda Elgara - Wariacje „Enigma”. Każdą z czternastu części utworu kompozytor zadedykował konkretnej osobie z najbliższego otoczenia, a jako klucza do rozpoznania adresata użył jedynie inicjałów.

Wieczór ten niewątpliwie należał do wyjątkowych, nasze młode artystki miały okazję posłuchać i zobaczyć artyzm na najwyższym poziomie. Miejmy nadzieję, że koncert ten natchnie oraz zachęci je do częstszego kontaktu ze swoim instrumentem. Kto wie, może któraś z nich też kiedyś zachwyci publiczność jako solistka koncertująca z orkiestrą?

Katarzyna Cegielska

 


Projekt edukacyjny "Gorzów oczami dziecka"

 

W ramach projektu gorzowskich przedszkoli pod nazwą "Gorzów oczami dziecka" odbyły się cztery audycje w wykonaniu uczniów naszej szkoły zatytułowane "Cztery pory roku w muzyce".

Spotkania z przedszkolakami poprowadzili pani Justyna Głażewska i pan Marek Zalewski.

Niebawem spotkanie z Wiosną a następnie z Latem :-)

 


Jesienne inspiracje

 

W listopadowej edycji koncertów w kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ulicy Wełniany Rynek w Gorzowie Wlkp. zaprezentowali się młodzi muzycy z klasy fortepianu pani Ireny Hubiak i wiolonczeli pani Katarzyny Cegielskiej.
Gratulujemy :-)

 


Koncert najlepszych uczniów w Sali Koncertowej Uniwersytetu Zielonogórskiego

30 stycznia 2018 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się koncert najlepszych uczniów szkół muzycznych I i II stopnia regionu lubuskiego. 

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 5 Adam Krasnowski (nauczyciel Raisa Obuchowa). Wykonany program Georgij Sviridov Walc.

 

tekst i zdjęcie. Raisa Obuchowa

 

Warsztaty metodyczne

dla nauczycieli i uczniów fortepianu

 

22 listopada 2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim, odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli i uczniów klas fortepianu regionu lubuskiego.

Warsztaty były zorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej. Wykład oraz lekcje otwarte prowadziła p. mgr Justyna Galant-Wojciechowska - nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

 

Tematy:

1. Pedalizacja, kantylena, artykulacja i ornamentacja w pracy nad kreatywną wypowiedzią artystyczną,

2. Aparat gry w zakresie nauczania początkowego oraz wymogów stylistycznych danej epoki

 

W warsztatach wzięli udział nauczyciele: Anna Stawska, Raisa Obuchowa, Anna Kieżun-Wojciechowska, Ewa Wyszomierska-Łukowska, Ludmiła Ulianicz.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Maja Brzozowska (kl. III c6) z klasy p. Anny Stawskiej

Karolina Polańska (kl IV c4) z klasy p. Ewy Wyszomierskiej-Łukowskiej

 

 

Warsztaty rozpoczęły się wykładem, rozszerzającym wyżej podane tematy, a po przerwie były lekcje otwarte. Nasze uczennice brały czynny udział w lekcjach otwartych, mimo tremy, poradziły sobie świetnie, starały się realizować wskazówki pani, prowadzącej warsztaty.

 

 

Dziękujemy za wsparcie finansowe Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorzowie Wlkp. „Teatralna 8” a szczególnie panu Cezaremu Dąbrowskiemu, który był naszym wspaniałym kierowcą.

 

Tekst: Anna Stawska

 

XIV Międzynarodowe Dni Muzyki Gitarowej

 

W dniach 9 - 12 listopada 2017 odbyły się „XIV Międzynarodowe Dni Muzyki Gitarowej” organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach i Szkołę Muzyczną we Frankfurt nad Odrą. 

 

 

W warsztatach gitarowych brał udział uczeń Naszej szkoły klasy drugiej cyklu sześcioletniego Adam Szafraniec wraz z nauczycielem Wojciechem Pieczyńskim.

 

 

Prowadzącymi warsztaty byli znani pedagodzy i wirtuozi gitary klasycznej prof. Piotr Zaleski z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dr Waldemar Gromolak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, prof. Bernard Hebb z Wyższej Szkoły Sztuk w Bremen – Niemcy, prof. Johannes Monno z Akademii Muzycznej ze Stuttgardu – Niemcy.

 

tekst: Wojciech Pieczyński

 


Koncert "Jesienna zaduma"

Koncert "Jesienna zaduma"

 

Koncert "Jesienna zaduma"

17 listopada 2017 roku w Publicznej Bibliotece Wojewódzkiej i Miejskiej Fili nr 3 przy ulicy Bohaterów Westerplatte uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły prezentowali swoje umiejętności przy okazji projektu jesienno- wiosennego „Muzyka i poezja” realizowanego w roku szkolnym 2017/2018.

Celem projektu jest połączenie poezji z muzyką klasyczną graną przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej i zaprezentowanie stałym czytelnikom biblioteki.  

Pierwszy z zaplanowanych dwóch koncertów nosił nazwę „Jesienna zaduma”

W ramach współpracy ze Szkołą Muzyczną I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp., Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. oraz Rzemieślniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp. uczniowie Szkoły Muzycznej, pod czujnym okiem swoich pedagogów, wykonywali przepiękne, nastrojowe utwory m.in. na fortepianie, ksylofonie, wiolonczeli, skrzypcach, flecie poprzecznym, gitarze klasycznej czy akordeonie.

Program artystyczny wzbogaciły recytacją panie Janina Jurgowiak (RSTK), Jolanta Żuchowska (UTW) oraz Barbara Adamiszyn (UTW), a całość prowadził Wojciech Pieczyński.

Salon Muzyczny spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem i życzeniami, aby muzyka na Piaskach gościła znacznie, znacznie częściej. Cóż… Tak tez się stanie.

A już wiosną kolejna odsłona salonu muzycznego we współpracy ze Szkołą Muzyczną im. W. J. Ciesielskiego – zapraszamy już dziś na „Wiosnę w bibliotece” w kwietniu 2018 r.

tekst: Wojciech Pieczyński

 


Goździkowa pomarańcza

 
W dniu 18 grudnia 2017 r. uczniowie klasy gitary po raz kolejny brali udział w tradycyjnej już imprezie „Goździkowa pomarańcza”. Spotkanie to, jak co roku odbywa się w gminie Deszczno, a jego miejscem jest „Kotłownia pomysłów” w Maszewie.
 
 
Tegoroczne zdobienie pomarańczy na świąteczny stół wzbogacili swoim koncertem uczniowie klasy gitary: Alicja Derda, Maksymilian Sawczuk, Gracjan Ćwiertniak, Maja Gąsiorek oraz Sylwia Jarnut z nauczycielem Wojciechem Pieczyńskim. Połączone wrażenia artystyczne i zmysłowe zbudowały niezapomniany klimat tradycji przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
 
tekst: Wojciech Pieczyński

 


Muzyczne wtorki w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych

Muzyczne wtorki w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych

 

Muzyczne wtorki w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych

Rozpoczęliśmy drugą edycję Muzycznych Wtorków w Kawiarni Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Koncertujemy w każdy pierwszy wtorek miesiąca, ciesząc się dużym zainteresowaniem rodziców naszych uczniów.

W przededniu Mikołajków w spotkali się: p. Raisa Obuchowa, jej wychowankowie oraz zaproszeni goście. W czasie spotkania miały miejsce występy uczniów oraz kolędowanie przy dźwiękach pianina wypływających spod palców p. Raisy. Okazało się również, że Św. Mikołaj zdążył dotrzeć do wychowawczyni i zostawił słodkie niespodzianki dla jej uczniów ;-)

 


Spotkanie z Mistrzem

Spotkanie z Mistrzem

 

Spotkanie z Mistrzem

20 października 2017r. miało miejsce w naszej szkole niezwykłe wydarzenie. Paweł Gusnar, mistrz saksofonu, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, prorektor do spraw zagranicznych uczelni, przy okazji pobytu w Gorzowie, w związku z występem w Filharmonii Gorzowskiej, spotkał się z panią Justyną Głażewską i uczniami naszej szkoły.

Podziwialiśmy tego dnia wielki talent i kunszt muzyczny oraz niezwykłą skromność i serdeczność artysty.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką pana profesora:
http://www.chopin.edu.pl/pl/osobowe/pawel-gusnar

 


Muzykujemy

 

W piątek 1 grudnia 2017r. na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie nasi uczniowie uświetnili swoją grą uroczystą Galę Konkursu Lady D im. Krystyny Bochenek. Wystąpili Dawid Hajduk i Wojciech Dąbrowski, przygotowani przez panią Justynę Głażewską i pana Marka Zalewskiego.

Źródło:
http://gorzow.com/informacje/70541/#prettyPhoto

 


II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Sobieskim

II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Sobieskim

 

17 listopada br. w Zespole Szkół nr 12 w Gorzowie przy ul. Śląskiej 20 odbył się  II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa p. Jacka Wójcickiego ( reprezentowanego przez wiceprezydenta Miasta  p. Radosława Sujaka)  oraz  Lubuskiego Kuratora Oświaty p. Ewy Rawy. Partnerami  Festiwalu była Fundacja Czysta Woda, Szkoła Muzyczna I st. im Władysława Jana Ciesielskiego i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.  Na  Festiwalu gościliśmy również radnych Gorzowa, a także przedstawicieli Wydziału Edukacji. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy członków Koła Sybiraków, seniorów ze Stowarzyszenia Przystań za Wartą oraz seniorów z Domu Dziennego Pobytu przy Parafii św. Józefa.

Podobnie jak w zeszłym roku w festiwalu wzięło udział siedemdziesięcioro uczestników z Gorzowa Wlkp.  i powiatu gorzowskiego w różnym wieku . Uczniowie startowali w czterech kategoriach wiekowych:  I kategoria  SP (kl.0-III), w której zwyciężyła   Emilia Szatrowska,  II kategoria ( kl. IV-VI) - wygrała Zofia Terlecka, III kategoria - klasy VII SP oraz gimnazjaliści - zwycięzcą została Magda Babacz, IV  kategoria - szkoły  ponadgimnazjalne – wygrała Julia Bury.

Przyznano również nagrody: Puchar Rady Miasta - otrzymała Roksana Puchalska i Marcelina Pacholak, Miłosz Wagner, Karolina Michalik. Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymali: Maja Kowalska, Ewa Jamróz, Karolina Bednarska i Magda Babacz.

Ponadto Nagrodę Dyrektora Szkoły Muzycznej I st. im. W. J. Ciesielskiego otrzymała: Karolina Omelchenko, natomiast Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 12 – organizatora festiwalu - otrzymał Michał Pieczkowski. Jury przyznało także liczne wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa i wiele nagród ufundowanych przez sponsorów:
p. Elżbietę Rafalską - Minister Rodziny i Polityki Społecznej, p. Grażynę Wojciechowską – prezes Fundacji Czysta Woda, p. Jerzego Kaliszana - dyrektora WOM Gorzów, kancelarię adwokacką D&J, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka, Miejski Ośrodek Sztuki, Bank Zachodni WBK o/o Gorzów Wlkp.

Jak oceniło jury, poziom wokalny wykonawców w tym roku był jeszcze wyższy niż w pierwszej edycji festiwalu. Na uwagę zasługuje również fakt wspaniałej atmosfery, wspólnego międzypokoleniowego śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych, a to, że wielu wokalistów założyło mundury z czasów II wojny, pozwoliło  przenieść się w tamte czasy.

Udział uczniów w tym konkursie przyczynił się z pewnością nie tylko  do odkrywania ich talentów muzycznych i artystycznych, ale również do kształtowania postaw obywatelskich. Zainaugurował także obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydaje się, ze możemy patrzeć z nadzieją w przyszłość, bo rośnie młode pokolenie,  dla którego  wartości patriotyczne są ważne.

 

Justyna Terlecka

koordynator festiwalu

 


Warsztaty muzyczne z Adamem Bałdychem

 

W sobotę 28.10.2017 r. w Jazz Clubie "Pod Filarami " odbyły się warsztaty muzyczne z absolwentem naszej szkoły, słynnym skrzypkiem jazzowym Adamem Bałdychem. Zainteresowanie warsztatami było tak duże, że instrumentalistów i wokalistów podzielono aż na 3 grupy!

W grupie drugiej znaleźli się także uczniowie z naszej szkoły, z klas skrzypiec pana Łukasza Jarosa i Macieja Grygla oraz Marysia Strzelecka, Natasza Kowalska, Wanessa Dąbrowska z klasy wiolonczeli p. K. Cegielskiej oraz Zuzanna Dąbrowska z klasy skrzypiec p. F. Orlikowskiego.

Pan Adam bardzo ciekawie opowiadał o współczesnych technikach wykonawczych, udowadniając, że instrument wydaje o wiele więcej dźwięków niż nam się wydaje! Próbował również pobudzić wyobraźnię muzyczną i pomóc młodym muzykom wyjść poza pięciolinie. Mimo lekkiej tremy uczestnicy warsztatów poddali się wspólnej improwizacji i razem cieszyli się, że dostąpili takiego zaszczytu, jakim niewątpliwie jest gra z Adamem Bałdychem.

Panie Adamie, jeszcze raz dziękujemy za to sympatyczne spotkanie!

Katarzyna Cegielska

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką artysty:

http://culture.pl/pl/tworca/adam-baldych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Ba%C5%82dych

 


Koncert dla darczyńców Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wlkp.


W czwartek dnia 19 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Anną Kieżun-Wojciechowską i p. Katarzyną Cegielską zawitali w Domu Pomocy Społecznej nr 1 im. Marii Juchacz mieszczącym się przy ulicy Podmiejskiej Bocznej 10. Celem naszej wizyty był występ dla Przyjaciół Domu w trakcie uroczystego śniadania zorganizowanego przez pracowników DPS-u.

Koncert poprowadziła p. Anna Kieżun-Wojciechowska, kolejno zapraszając na scenę naszych młodych artystów. Jako pierwsza wystąpiła Maja Trepczyńska wyśpiewując swoje marzenia o sławie i wielkich estradach, na których chce występować. Następnie duet wiolonczelowy w składzie Maria Strzelecka i p. Katarzyna Cegielska wykonał "Jesienną Impresję". Takie hity jak "Dudni woda dudni" i "Fale Dunaju" wybrzmiały dzięki akordeoniście, Kamilowi Domaszewskiemu. Nie zabrakło również i skrzypiec, a na nich grała Zuzanna Dąbrowska "Pieśń Filaretów". "Romantyczny walc" w wersji saksofonowej wykonała Marta Świżek. Na flecie poprzecznym Etiudę d-moll zagrała Milena Piotrowska. Następnie znów wybrzmiała wiolonczela, tym razem solo zagrała Julia Kiszewska Etiudę nr 1. Gitarzysta Dawid Bębenek przeniósł publiczność w świat tanga, a klimat ten podtrzymała Weronika Miś wykonując na flecie poprzecznym Etiudę "Alla Tango" a na koniec ponownie wystąpiła Maja Trepczyńska śpiewając i grając na saksofonie piosenkę Josha Grobana "You Raise Me Up", której refren brzmi "Podnosisz mnie, więc mogę stać na górach; Podnosisz mnie, idziesz na burzliwych morzach; Jestem silny, gdy jestem na Twoich ramionach; Podnosisz mnie: więcej niż ja mogę być." Swoim wspaniałym wykonaniem tej piosenki wzruszyła chyba wszystkich słuchaczy na czele z Panią Dyrektor DPS nr 1 Barbarą Kałużną.

Otrzymaliśmy gromkie brawa, morze komplementów, podziękowań oraz przepiękne upominki.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, za gościnę, ciepłą herbatę, kawę i słodkości, które na nas czekały.

To było wspaniałe spotkanie, mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Katarzyna Cegielska

 


FAMILIJNY KONCERT PATRIOTYCZNY

FAMILIJNY KONCERT PATRIOTYCZNY

 

12 listopada 2017r. w sali koncertowej Filharmonii Gorzowskiej odbył się Familijny Koncert Patriotyczny. Projekt Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim z udziałem gorzowskiego chóru Cantabile oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Szczególne podziękowania dla pani dyrektor Anetty Rajewskiej za wspaniałą współpracę z naszą społecznością szkolną.
Pedagogom dziękujemy za dołączenie do orkiestry Szkoły Muzycznej II stopnia w Gorzowie i gratulujemy artystycznego zaangażowania - p. Katarzyna Cegielska (wiolonczela), Justyna Głażewska (saksofon tenorowy), Aleksandra Bańkowska (fagot), Łukasz Jarosa (skrzypce), Maciej Grygiel (skrzypce), Filip Orlikowski (skrzypce) Piotr Więcław (wiolonczela) Ireneusz Budny (perkusja), Krzysztof Ciesielski (kontrabas) Joanna Jedut-Jabłońska (przygotowanie chóru).
Z wielką radości dostrzegliśmy także wśród wykonawców absolwentów naszej szkoły.
Ukłony dla dyrektora Filharmonii Gorzowskiej pana Mariusza Wróbla za włączenie społeczności szkół muzycznych miasta Gorzowa w działania edukacyjno-artystyczne swojej instytucji.
 
 

Sadzimy Gorzowskie drzewa pokoleń

Sadzimy Gorzowskie drzewa pokoleń

 

We wtorek 10 października 2017r. na błoniach za Filharmonią Gorzowską pani Justyna Głażewska i pan Marek Zalewski z uczniami posadzili drzewko naszej szkoły - klon "Muzyk"

Akcję pt. "Sadzimy Gorzowskie drzewa pokoleń" zorganizował Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

 


PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ

 

02 października 2017r. uroczyście dołączyło do naszej społeczności pięćdziesięciu nowych uczniów.

Uroczystość przygotowali nauczyciele Justyna Głażewska, Jolanta Kępka i Marek Zalewski, przy wsparciu technicznym pana Lecha Serpiny i oprawie artystycznej w wykonaniu uczniów klas starszych: Agnieszki Szymankiewicz, Dawida Hajduka, Mai Trepczyńskiej, Sylwii Jarnut i kwartetu perkusyjnego pana Ireneusza Budnego.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom radości z poznawania sztuki muzycznej a rodzicom wytrwałości i satysfakcji z sukcesów edukacyjnych swoich młodych artystów.

 


ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ - TEATRALNA OD KULIS

ŚWIĘTO ULICY TEATRALNEJ - TEATRALNA OD KULIS

 

Fotorelacja z obchodów Święta Ulicy Teatralnej.

 
Wydarzenie powstało z inicjatywy Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie i we współpracy z partnerami - instytucjami działających przy ulicy Teatralnej:
  • Stowarzyszenia Widzów Teatru,
  • Akademii im. Jakuba z Paradyża,
  • Młodzieżowego Domu Kultury,
  • Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. J. Ciesielskiego,
  • Inneko
  • Salonu Migdal
 
Szersza fotorelacja w naszej galerii i na stronie: http://www.teatr-gorzow.pl/?p=3688